Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

State of Play’de Duyurulan Her Şey- Tam 14 Oyun!

Uzun bekleyişin ardından, bir çoğumuzun “Oyuncu Bayramı” olarak adlandırdığı eski E3 dönemi sona erdi. Biz de tüm bu süreçte duyurulan oyunları, kendi yorumlarımızı da ekleyerek sizler için listelemek istedik. Bu dönemin ilk sunumu olan State of Play, bir çoğumuz için bir tık hayal kırıklığı olsa da, yine de bazı duyuruların belirli kesimleri mutlu edeceğini düşünüyoruz. O yüzden daha da fazla uzatmadan, yazımıza geçelim.

State of Play Açılışı Concord ile Yaptı!

State of Play’in başlangıcında, Sony, Firewalk Studios’un yakında çıkacak olan 5v5 çok oyunculu nişancı oyunu Concord için yeni bir oynanış fragmanı yayınladı.

Concord, 23 Ağustos’ta PC ve PS5 için çıkacak. Ancak, bu tarihten önce Temmuz ayında bir beta düzenlenecek. Ayrıca PC üzerinden oyunu oynamak için PlayStation Network hesabı gerekeceğini hatırlatalım.

God of War Ragnarök Artık PC’de!

Bir başka birinci parti PlayStation oyunu daha PC’ye geliyor. Bu sefer sırada God of War Ragnarök var! Oyun 19 Eylül’de PC’ye geliyor.

God of War Ragnarök’un PC versiyonu, Valhalla DLC’sini ve ultrawide monitör desteği, limitsiz kare hızları, DLSS ve FSR teknolojileri gibi PC’ye özgü özellikleri içerecek.

State of Play’den sonra, bir PlayStation Blog gönderisi, oyuncuların God of War Ragnarok’un PC versiyonunu oynamak için bir PlayStation Network hesabına sahip olmaları gerektiğini açıkladı. Bu karar bazıları için tartışmalı olabilir, çünkü Sony, Helldivers 2 ve Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın PC versiyonları için PSN hesabı zorunluluğu getirdiği için eleştirilmişti.

Dynasty Warriors Origins Duyuruldu, Gelecek Yıl Çıkıyor

Omega Force’un hack-and-slash video oyun serisi Dynasty Warriors geri dönüyor! Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı olan Koei Temco, Dynasty Warriors Origins’in gelecek yıl çıkacağını duyurdu.

Açık Dünya RPG’si Infinity Nikki, Bu Yıl Betaya Giriyor

Daha önce “açık dünya giydirme macerası” olarak tanımlanan Infinity Nikki, ana karakterin Miraland kıtasına gelmesini konu alıyor. Arkadaşı Momo ile birlikte, farklı tarih ve kültürlere sahip çeşitli ulusları keşfedecek. Ayrıca, Nikki birçok sevimli yaratıkla karşılaşacak.

Where Winds Meet, PS5’e geliyor

İlk olarak Gamescom Açılış Gecesi 2023’te duyurulan Everstone Studios’un dövüş sanatları macera oyunu Where Winds Meet, PS5’e de geliyor.

Ballad of Antara Oldukça İlgi Çekici Duruyor!

TipsWorks Studio tarafından geliştirilen ve tamamen yeni bir IP olan Ballad of Antara 2025’te çıkacak! Sunum sonrasında yayınlanan bir PlayStation Blog gönderisinde, stüdyo başkanı, Ballad of Antara’nın ücretsiz oynanabilir bir başlık olacağını söyledi.

The Walking Dead Saints & Sinners’ın Geliştiricisinden Skydance’s Behemoth PSVR2 İçin Geliyor!

Behemoth, The Walking Dead Saints ve Sinners’ın geliştiricisi Skydance Games’in bir sonraki projesi, oyunda özellikle de devasa boyuttaki düşmanlar ilgi çekici duruyor.

“Forsaken Lands” olarak adlandırılan, bir zamanlar büyük bir uygarlık olan ve şimdi sadece bir çorak arazi olan bu oyunda, oyuncular hem soğuk hem de düşmanlara karşı koyacak ve burada gizlenen karanlık sırları keşfedecekler.

Behemoth’un resmi web sitesi, oyunun Ekim ayında PSVR2 için, ayrıca Meta Quest ve Steam VR için yayınlanacağını açıkladı.

Alien: Rogue Incursion, Sizi PSVR2 ile Korkutmaya Geliyor!

Alien serisi konu alan yeni bir oyun geliyor. Alien: Rogue Incursion, bu ikonik korku serisine dayanan bir sonraki oyun olacak. Oyun 2024 Tatil Döneminde (Yıl Sonu) çıkacak.

Marvel Rivals, PS5’e De Geliyor!

Marvel Rivals, Marvel süper kahramanlarını içeren takım odaklı bir PvP/Nişancı oyunu olarak daha önce duyurulmuştu ve bugün ise State of Play’de göründü. PC ve Mac’in yanı sıra, takım nişancı oyununun PS5 versiyonu da çıkacağı doğrulandı.

Marvel Rivals hala bir çıkış tarihi belirlemedi, ancak oyunun nasıl oynanacağına dair başka bir bakış aldık. Ayrıca, geliştirici NetEase Games, Temmuz ayında kapalı bir beta testinin düzenleneceğini duyurdu ve test ayı yaklaştıkça daha fazla detay verilecek.

Until Dawn’dan Yeni Fragman

Ocak ayında duyurulan Until Dawn’ın geliştiricisi Ballistic Moon, Until Dawn’ın grafik ve animasyonlarına yapılan iyileştirmeleri gösteren yeni bir fragman yayınladı.

Henüz kesin bir çıkış tarihi açıklanmamış olsa da; Until Dawn’ın, bu sonbaharda PC ve PS5’e geleceği açıklandı.

Path of Exile 2, 2024’ün Sonlarında Erken Erişim ile Çıkacak

Path of Exile 2 geliştiricisi ve yayıncısı Grinding Gear Games, Path of Exile 2 için yeni bir oynanış fragmanı gösterdi. Ayrıca, 2024’ün sonlarında erken erişim çıkış tarihi açıklandı.

Oyunun yeni bir görünümü ve çıkış penceresinin yanı sıra, Grinding Gear Games, Path of Exile 2’nin PS5’e geleceğini ve yerel çok oyunculu destek içereceğini de açıkladı.

Silent Hill 2 Remake Nihayet Bir Çıkış Tarihi Aldı

Konami’nin, çok beklenen projesi, Silent Hill 2 Remake’in 8 Ekim’de PC ve PS5 için çıkacağını açıkladı.

Çıkış tarihinin yanı sıra, Konami ve Silent Hill 2 Remake geliştiricisi Blooper Team, oyunun yeni bir fragmanını yayınladı ve ayrıca State of Play’in ardından detaylı oynanış görüntüleri de gösterildi.

Capcom, Monster Hunter Wilds’ı Gösterdi

Monster Hunter: Wilds, The Game Awards 2023’de duyurulmuştu. Bugün ise Capcom yeni bir fragman gösterdi ve aynı zamanda yer alacak yeni canavarları da doğruladı.

Sunumun Yıldızı Astro Bot Oldu!

Söylentiler doğru: Team Asobi yeni bir Astro Bot oyunu üzerinde çalışıyor ve bu projeyi çok fazla beklememiz gerekmeyecek, çünkü oyunun 6 Eylül’de, yalnızca PS5 için çıkacağı duyuruldu.

Team Asobi’nin bir sonraki projesi Astro Bot, sevimli bir oynanış fragmanı ile tanıtıldı ve bir PS Blog gönderisinde oyuncuların Astro’nun kayıp ekibini bulmak için altı galaksiyi kapsayan 80’den fazla seviyeyi keşfedeceğini açıkladı.

Bir Yorum Yaz