Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kingdom Hearts: Missing Link’in Yeni Fragmanı Yayınlandı!

2002 senesinde ilk kez oyuncularla buluşan ve büyük çoğunluğu artık core kitlesinden oluşan Kingdom Hearts serinin yeni mobil oyunu olacak Missing Link’in yeni fragmanı yayınlandı!

Çıktığı dönemde oyun sektörünü büyük ölçüde sarsan Pokemon GO’ya benzer bir yapıda çıkmaya hazırlanan Kingdom Hearts: Missing Link “GPS Action RPG” türünde olacak ve 2024 yılında iOS/ Android cihazlarda oynanabilir olacak.

Serinin bir önceki mobil oyunu olan Kingdom Hearts: Union X[Cross], 2021 yılında sunucularını kapatmış ve offline uygulama olarak sadece hikayeyi izleyebileceğimiz şekilde değiştirilmişti. Missing Link ise Union X’un final verdiği noktadan devam edecek ve alttaki görsellerde de görebileceğiniz üzere Brain, Skuld, Ephemera, Chirity gibi karakterlerle tekrardan buluşacağız.

Brain

Skuld – Ephemera – Chirithy

Kingdom Hearts: Missing Link’in rakiplerinden en büyük farkı ise oyuncuları sokaklara çıkmaya zorlamak yerine normal bir oyun gibi de oynanabilecek olması. Pokemon GO veya Monster Hunter Now gibi oyunlarda anca lokasyonunuzu değiştirebildiğiniz ek programlar (hileler) ile evinizden oynayabiliyorken, Missing Link’in böyle bir avantaj sunması oldukça takdire şayan doğrusu. Özelliklede benim gibi evinizin çevresinde kaynak toplayabileceğiniz yerler yoksa bu tarz oyunlardan soğumamak mümkün olmuyordu.

Haritanın GPS Versiyonu

Analogla Kontrol Edilebilir Harita

3 Boyutlu Harita

Ayrıca bu tarz GPS tabanlı oyunlarda ara sahneli hikaye anlatımı yerine ufak tefek öğretici konuşmalar bulunduğu için Missing Link hikayesiyle ve ara sahneleriyle bir ilki gerçekleştiriyor olacak.

Oyunun oynanış kısmına gelirsek eğer, Kingdom Hearts: Union X’tan da aşına olduğumuz gibi Disney ve Kingdom Hearts karakterlerini “yeteneklerimiz” olarak kullanarak rakiplerimizle karşı karşıya geleceğiz. Fragmanda bahsedilmeyen ancak değinilmesi gereken bir diğer nokta ise oyunda 6 oyuncuya kadar destekli raidler bulunacak.

Özellikle Kingdom Hearts’ın “arkadaşlığın gücü” teması üzerine inşa edildiğini düşünürsek, Missing Link’in bizi diğer Keyblade kullanıcılarıyla etkileşime geçirecek olması seriye daha derin bağlar kurmamız açısından çok önemli bir oyun olacak.

Bir Yorum Yaz