Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

The Last of Us Part II Remastered’ta Yeni Neler Var?

2020 yılında çıkışını gerçekleştiren The Last of Us Part II, önümüzdeki yılın başında Remastered versiyonuna kavuşacak. 19 Ocak 2024’te PlayStation 5 için çıkış yapacak olan bu yeni versiyonda biz oyuncuları neler beklediğini sizler için derledik.

Duyuru Fragmanı

Yeni Rogue-like Oyun Modu

Remastered versiyonuna eklenen en büyük yeniliklerden olan ‘No Return’ modu, The Last of Us evreninden tanıdığımız bir dizi yeni oynanabilir karakter ile oyunculara bir rogue-like hayatta kalma oyun deneyimi yaşatacak.

Oyuncular her ‘koşu’ sırasında kendi seçimlerini yapacak, ister gizlilik ister çatışma ile beklenmedik senaryolardan kurtulmaya çalışacak.

Her ‘koşu’, her karşılaşmadan sonra yeni karakterler açacak, özel ödüller kazanacak ve oyun içerisinde bulunan küresel liderlik tablosunda yükselmeye çalışacaksınız.

Gitar Eklentisi ve Kesilen Hikaye Bölümleri

Bir diğer yenilik olan ‘Guitar Free Play’ eklentisi, seçeceğiniz karakterle çeşitli oyun için konumlarda istediğiniz gibi gitar çalmanıza izin verecek.

Ayrıca ‘Lost Levels’ olarak adlandırılan ve ana oyunda yer almayan bazı sekansları deneyimleyebileceğimiz mod, yine bu Remastered versiyonunda yer alacak. Bu görevlerin tamamen bitmiş görevler olmadığını söyleyen Naughty Dog, oyuncuların Part II’nin dünyasına farklı bir perspektiften bakmalarını istiyor.

PlayStation 5 Deneyimi

The Last of Us Part II Remastered, Fidelity Mode’ta doğal 4K, Performance Mode’ta ise 4K’ya yükseltilmiş 1440p desteği sunacak. VRR destekleyen TV’ler için Unlocked Framerate seçeneği, artırılmış doku çözünürlüğü, artırılmış detay seviyesi mesafeleri, iyileştirilmiş gölge kalitesi, animasyon örnekleme hızı ve daha fazlası oyuncuların deneyimini bekliyor.

Part II Remastered, PS5’in gücünden ve özelliklerinden, iyileştirilmiş yükleme süreleri de dahil olmak üzere daha fazla şekilde yararlanacak. Naughty Dog, DualSense dokunsal geri bildirimi ve uyarlanabilir tetik entegrasyonu ile oyuncuları her savaş ve keşif anına dahi iyi bir deneyim ile dahil etmeyi planlıyor.

Tüm bunların yanında Fotoğraf Modu için de bazı yeni eklemeler de mevcut.

Remastered Yükseltmesi

PlayStation 4’teki mevcut The Last of Us Part II sahipleri $10 karşılığında The Last of Us Part II Remastered’ın dijital sürümüne yükseltme yapabilecekler. Ayrıca orijinal oyundaki kayıtlarınızda Part II Remastered’a aktarılacak.

5 Aralık’ta ön siparişe açılacak olan The Last of Us Part II Remastered, 19 Ocak 2024’te çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca The Game Awards 2023 Adayları ile ilgili yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz