Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hellblade 2, Konsollarda 30 FPS Çalışacak!

Oyunu yakın zamanda 45dk civarında deneyim etme fırsatı bulan Alman oyun basını GamePro, oyunun XBOX Series X/S üzerinde Dinamik Çözünürlük/30 FPS çalıştığını iletti.

Yapılan röportajda ise VFX’den sorumlu olan bir çalışanın oyunun aynı 24FPS çalışan filmlerdeki gibi “sinematik” bir yapım gibi hissettirmesi gerektiğini ve oyunun performansını bu yüzden 30FPS’e sabitlediklerini söyledi. Oyun PC’de ise bir sınırlandırmaya sahip olmayacak.

Hellblade 2

Ayrıca GamePro editörü Eleen Reinke, oyunu deneyim ettiği süre içerisinde 30FPS performansın onu rahatsız etmediğini ve akıcı olduğunu iletti.

Oyunun oynanışı hakkında görüşlerini de paylaşan Eleen, oyunun ilk deneyiminde halen bazı oynanışsal sıkıntılar olduğundan bahsetti. Savaş anlarının ise orijinal oyuna kıyasla daha ağır olduğunu fakat hikayeye daha iyi yedirildiğini iletti.

21 Mayıs’ta yayınlanacak Senua’s Saga: Hellblade 2, şüphesiz yılın en çok beklenen oyunlarından biri. Fakat bir çok kişinin bu 30FPS tercihine karşı çıkacağını da düşünmekteyiz. Ayrıca çıkış tarihi yaklaştıkça oyundan daha çok bilgiler de gelecektir.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Günümüzde sizin için görsellik mi yoksa performans mı önemli? Yorumlarda buluşalım!

d

Bir Yorum Yaz